ATB687M016
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
ATB687M016
Descripción:
CAP ALUM 680UF 20% 16V SMD
En stock : 30750
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) 0.425" (10.80mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.417" W (10.30mm x 10.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 595 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series ATB
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 850 mA @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 680 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 120 mOhms