Hogar / Microcontrollers / ATMEGA329PV-10AU
minImg
ATMEGA329PV-10AU
Microchip Technology
Producto No:
ATMEGA329PV-10AU
Paquete:
64-TQFP (14x14)
Descripción:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64TQFP
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor AVR
Speed 10MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 2K x 8
Number of I/O 54
Peripherals Brown-out Detect/Reset, LCD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 64-TQFP (14x14)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 1K x 8
Series AVR® ATmega
Package / Case 64-TQFP
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity SPI, UART/USART, USI
Program Memory Size 32KB (16K x 16)
Data Converters A/D 8x10b
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 5.5V