Hogar / Crystals / ATS16BSM-1E
minImg
ATS16BSM-1E
CTS-Frequency Controls
Producto No:
ATS16BSM-1E
Descripción:
CRYSTAL 16.0000MHZ 18PF SMD
Guía del usuario
Load Capacitance 18pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.437" L x 0.190" W (11.10mm x 4.83mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
Ratings -
Series ATS-SM
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr CTS-Frequency Controls
Frequency 16 MHz