ATTINY45V-10PI
Microchip Technology
Producto No:
ATTINY45V-10PI
Paquete:
8-PDIP
Descripción:
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 8DIP
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor AVR
Speed 10MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 256 x 8
Number of I/O 6
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-PDIP
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 256 x 8
Series AVR® ATtiny, Functional Safety (FuSa)
Package / Case 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Connectivity USI
Program Memory Size 4KB (2K x 16)
Data Converters A/D 4x10b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 5.5V