Hogar / TVS Diodes / ATV02W540B-HF
minImg
ATV02W540B-HF
Comchip Technology
Producto No:
ATV02W540B-HF
Fabricante:
Comchip Technology
Paquete:
SOD-123F
Descripción:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SOD123
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.3A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 60V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 200W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123F
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 87.1V
Package / Case SOD-123F
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 54V