Hogar / TVS Diodes / ATV06B170J-HF
minImg
ATV06B170J-HF
Comchip Technology
Producto No:
ATV06B170J-HF
Paquete:
DO-214AA (SMB)
Descripción:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AA
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 21.74A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 18.9V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 27.6V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 17V