Hogar / TVS Diodes / ATV30C360J-HF
minImg
ATV30C360J-HF
Comchip Technology
Producto No:
ATV30C360J-HF
Paquete:
DO-214AB (SMC)
Descripción:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AB
En stock : 2755
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 51.64A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 40V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 58.1V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36V