Hogar / Microcontrollers / ATXMEGA16D4-MHA2
minImg
ATXMEGA16D4-MHA2
Microchip Technology
Producto No:
ATXMEGA16D4-MHA2
Paquete:
44-VQFN (7x7)
Descripción:
IC MCU 8/16BIT 16KB FLASH 44VQFN
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor AVR
Speed 32MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 2K x 8
Number of I/O 34
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 44-VQFN (7x7)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 1K x 8
Series AVR® XMEGA® D4
Package / Case 44-VFQFN Exposed Pad
Core Size 8/16-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, IrDA, SPI, UART/USART
Program Memory Size 16KB (8K x 16)
Data Converters A/D 12x12b
Package Bag
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.6V ~ 3.6V