Hogar / TVS Diodes / AUSMBJ13CA-HF
minImg
AUSMBJ13CA-HF
Comchip Technology
Producto No:
AUSMBJ13CA-HF
Fabricante:
Comchip Technology
Paquete:
DO-214AA (SMB)
Descripción:
AUTOMOTIVE DIODE TVS 13V 600W SM
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 27.9A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series Automotive, AEC-Q101, AUSMBJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V