AV2521E112Q04
TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Producto No:
AV2521E112Q04
Descripción:
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 250V
En stock : 13
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Illumination Type, Color LED, White
Operating Temperature -20°C ~ 55°C
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Actuator Marking No Marking
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Round, Button, Flush
Panel Cutout Dimensions Circular - 25.20mm Dia
Current Rating (Amps) 3A (AC)
Circuit DPDT
Mounting Type Panel Mount, Front
Mechanical Life 500,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 12 VDC
Series AV25
Type Anti-Vandal, Illuminated
Switch Function On-On
Voltage Rating - AC 250 V