AW24TH-U-SM
Artaflex Inc.
Producto No:
AW24TH-U-SM
Fabricante:
Artaflex Inc.
Descripción:
RF TXRX MODULE 802.15.4 U.FL SMD
En stock : 100
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Current - Transmitting 29mA
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Serial Interfaces SPI, UART
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
RF Family/Standard 802.15.4
Power - Output 24.2dBm
Antenna Type Antenna Not Included, U.FL
Series -
Sensitivity -105dBm
Memory Size 256kB Flash, 8kB RAM
Package / Case Module
Data Rate 250kbps
Current - Receiving 24mA
Voltage - Supply 2.7V ~ 3.6V
Modulation -
Mfr Artaflex Inc.
Frequency 2.4GHz