AXD100811
Panasonic Electric Works
Producto No:
AXD100811
Descripción:
CONN DIN RCPT 100POS PCB RA GOLD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Number of Positions 100
Contact Finish Thickness -
Current Rating (Amps) 2A
Contact Finish Gold
Termination Solder
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Series AXD
Mfr Panasonic Electric Works
Pitch 0.100" (2.54mm)