AZ970E-1C-24D
American Zettler
Producto No:
AZ970E-1C-24D
Descripción:
45A AUTOMOTIVE RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Coil Power 1.6W
Switching Voltage 75VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 30 A
Coil Current 66.3 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 362 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.44 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Series AZ970E
Operate Time 5 ms
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Mfr American Zettler
Coil Voltage 24VDC
Release Time 3 ms
Must Operate Voltage 13.9 VDC