B32652A3474J189
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B32652A3474J189
Descripción:
CAP FILM 0.47UF 5% 250VDC RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) 0.571" (14.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series B3265* - MKP General Purpose
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 0.47 µF