B32673P6474K000
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B32673P6474K000
Descripción:
CAP FILM 0.47UF 10% 630VDC RAD
En stock : 624
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Power Factor Correction (PFC)
Height - Seated (Max) 0.591" (15.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.043" L x 0.236" W (26.50mm x 6.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series B3267*P* - MKP Power Factor Correction
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 0.47 µF