B32922C3684M289
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B32922C3684M289
Descripción:
CAP FILM 0.68UF 20% 630VDC RAD
En stock : 1882
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.728" (18.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.433" W (18.00mm x 11.00mm)
Product Status Active
Ratings X2
Series B3292*C/D - X2 Standard
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 305V
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 0.68 µF