B32924C3565K000
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B32924C3565K000
Descripción:
CAP FILM 5.6UF 10% 630VDC RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 1.437" (36.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.240" L x 0.866" W (31.50mm x 22.00mm)
Product Status Active
Ratings X2
Series B3292*C/D - X2 Standard
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 305V
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 5.6 µF