B37871K5562J062
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B37871K5562J062
Descripción:
CAP CER 5600PF 50V NP0 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Obsolete
Ratings AEC-Q200
Series B37871K
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 5600 pF