B37979N5331J051
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B37979N5331J051
Descripción:
CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" L x 0.197" W (5.50mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Obsolete
Ratings -
Series B37979N
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 330 pF