B37987F1223K000
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B37987F1223K000
Descripción:
CAP CER 0.022UF 100V X7R RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.256" L x 0.197" W (6.50mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Obsolete
Ratings AEC-Q200
Series B37987F
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 0.022 µF