B41022A7155M
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B41022A7155M
Descripción:
CAP ALUM 1.5UF 20% 35V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.059" (1.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 13 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series B41022
Package / Case Radial, Can
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 1.5 µF