B41041A5687M
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B41041A5687M
Descripción:
CAP ALUM 680UF 20% 25V RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 664 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series B41041
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 830 mA @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 680 µF
Package Bulk
Impedance 140 mOhms