B41041A7687M
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B41041A7687M
Descripción:
CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 800 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series B41041
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1 A @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 680 µF
Package Bulk
Impedance 100 mOhms