B41044A6474M
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B41044A6474M
Descripción:
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series B41044
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 25 mA @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 0.47 µF
Package Bulk
Impedance 5 Ohms