B41044A9227M
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B41044A9227M
Descripción:
CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series B41044
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.048 A @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 220 µF
Package Bulk
Impedance 70 mOhms