B41456B8689M000
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B41456B8689M000
Descripción:
CAP ALUM 68000UF 20% 63V SCREW
En stock : 1147
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.161" (105.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.248" (31.70mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.028" Dia (76.90mm)
Ripple Current @ Low Frequency 20 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 12000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 5mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B41456
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 68000 µF
Package Bulk
Impedance 6.5 mOhms