B41456B9338M000
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B41456B9338M000
Descripción:
CAP ALUM 3300UF 20% 100V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.217" (81.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.406" Dia (35.70mm)
Ripple Current @ Low Frequency 5.8 A @ 100 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 12000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 55mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B41456
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 3300 µF
Package Bulk
Impedance 48 mOhms