B41550E5339Q000
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B41550E5339Q000
Descripción:
CAP ALUM 33000UF 25V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.217" (81.70mm)
Tolerance -10%, +30%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.874" (22.20mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.032" Dia (51.60mm)
Ripple Current @ Low Frequency 15 A @ 100 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 13mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B41550
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 33000 µF
Package Bulk
Impedance 12 mOhms