B41605E5688M9
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B41605E5688M9
Descripción:
CAP ALUM 6800UF 20% 25V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.654" (42.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.331" (8.40mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 22mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B41605
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 6.5 A @ 10 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 6800 µF