B41691A8477Q7
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B41691A8477Q7
Descripción:
CAP ALUM 470UF 63V AXIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance -10%, +30%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia x 1.535" L (16.00mm x 39.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 120mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B41691
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 4.4 A @ 10 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 470 µF
Package Bulk
Impedance 40 mOhms