B41827B5107M
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B41827B5107M
Descripción:
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Ripple Current @ Low Frequency 192 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series B41827
Package / Case Radial, Can
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 100 µF