B41828A4687M
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B41828A4687M
Descripción:
CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series B41828
Package / Case Radial, Can
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 680 µF