B41851A6336M8
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B41851A6336M8
Descripción:
CAP ALUM 33UF 20% 50V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 90 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 6Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series B41851
Package / Case Radial, Can
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 33 µF