B41868W3477M
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B41868W3477M
Descripción:
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 150°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 228mOhm @ 10kHz
Ratings -
Series B41868
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 426 mA @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 470 µF
Package Bulk
Impedance 208 mOhms