B41888C3109M
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B41888C3109M
Descripción:
CAP ALUM 10000UF 20% 10V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 15mOhm @ 10kHz
Ratings AEC-Q200
Series B41888
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 4.3 A @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 10000 µF
Package Bulk
Impedance 14 mOhms