B41888C8687M002
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B41888C8687M002
Descripción:
CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.654" (42.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 72mOhm @ 10kHz
Ratings AEC-Q200
Series B41888
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.629 A @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 680 µF
Package Bulk
Impedance 65 mOhms