B41895A7188M002
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B41895A7188M002
Descripción:
CAP ALUM 1800UF 20% 35V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 25mOhm @ 10kHz
Ratings AEC-Q200
Series B41895
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.34 A @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 1800 µF
Package Bulk
Impedance 21 mOhms