B43082A5226M
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B43082A5226M
Descripción:
CAP ALUM 22UF 20% 450V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series B43082
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 550 mA @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 22 µF