B43082A5395M
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B43082A5395M
Descripción:
CAP ALUM 3.9UF 20% 450V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series B43082
Package / Case Radial, Can
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 3.9 µF