B43082A9105M
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B43082A9105M
Descripción:
CAP ALUM 1UF 20% 400V RADIAL
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series B43082
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 18 mA @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 1 µF