B43086A2476M
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B43086A2476M
Descripción:
CAP ALUM 47UF 20% 200V RADIAL
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series B43086
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 528 mA @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 47 µF