B43088A4226M
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B43088A4226M
Descripción:
CAP ALUM 22UF 20% 350V RADIAL
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 20000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series B43088
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 350 mA @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 22 µF