B43255A4826M
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B43255A4826M
Descripción:
CAP ALUM 82UF 20% 350V SNAP
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 480 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series B43255
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 744 mA @ 20 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 82 µF