B43416C9907A000
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B43416C9907A000
Descripción:
CAP ALUM 900UF 400V SNAP
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.244" (57.00mm)
Tolerance -10%, +20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series B43416
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 900 µF