B43504C2337M87
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B43504C2337M87
Descripción:
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.268" (32.20mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.2 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 390mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B43504
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 330 µF
Package Bulk
Impedance 470 mOhms