B43504E2108M000
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B43504E2108M000
Descripción:
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP
En stock : 170
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.4 A @ 100 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 130mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B43504
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 1000 µF