B43510B5687M007
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B43510B5687M007
Descripción:
CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.835" (72.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.984" (25.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3.68 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 160mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B43510
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 680 µF
Package Bulk
Impedance 220 mOhms