B43511A5827M87
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B43511A5827M87
Descripción:
CAP ALUM 820UF 20% 450V SNAP
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.843" (72.20mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.575" Dia (40.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 4.6 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 12000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 190mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B43511
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 820 µF
Package Bulk
Impedance 200 mOhms