B43564A9109M3
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B43564A9109M3
Descripción:
CAP ALUM 10000UF 20% 400V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 8.728" (221.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.248" (31.70mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.028" Dia (76.90mm)
Ripple Current @ Low Frequency 24.7 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 18mOhm @ 100Hz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 10000 µF
Package Bulk
Impedance 14 mOhms