B43564A9129M000
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B43564A9129M000
Descripción:
CAP ALUM 12000UF 20% 400V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 8.740" (222.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.248" (31.70mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.583" Dia (91.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 27.6 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 15mOhm @ 100Hz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 12000 µF
Package Bulk
Impedance 12 mOhms